Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hanácké přebory 23.8.2008 Vlkoš u Přerova

25. 8. 2008

Tak jsme se vypravili na závody, v podstatě bez přípravy, na poslední chvíli...já se zablokovanou krční páteří a Fido po kuriozním úrazu na choulostivém místě......  Lenka a Eni chtěli závodit, hlavně proto, aby si zvykli na čekání a cizí prostředí, já s Fidem do počtu. Přestože vlastně o nic nešlo, nechtěli jsme si uříznout ostudu. Jen  ať si nevylosuju jedničku a juknu, jak jdou cviky po sobě.......a hádejte co že jsem si to vylosovala? Jistěže, jedničku, tedy startovní číslo 41 a ve své kategorii ZPU 2 jsem šla první......

Lenka, protože je Štverková, tak si vylosovala 44 :o). Zajímavé počty, protože nakonec Lenka byla první a já s Fidem čtvrtá......že by jen náhoda? Hmmmmm......

Naše výprava čítala šest osob a šest chlupatců - kromě již zmíněných jela Lucka Goldensteinová s Akou (ČV), Lenka Holubová s Aidi (LR), Katka Jendřejčíková s Quen (KČ - M) a Verča Smějová se Sidem (BOT). Lucka měla za cíl si složit zkoušku ZOP, ostatní děvčata jela soutěžit o co nejlepší umístění v kategorii ZPU 1.

Po příjezdu do Vlkoše jsme se uvítali s kamarády a známými od záchranářů z Olomouckého a Zlínského kraje a také jsem tu potkala hodně "mých" dětí z Vrbna. Pak jsme prošli vstupními formalitami, rozlosováním a slavnostním zahájením.

Následně skupina závodníků z vyšších kategorií měla odjet na stopy. Než jsme si s Luckou přehodily klíče a doklady od auta (Lucka zůstavala na cvičáku a já měla řídit její auto), tak nám kolona ujela. S navigací ze cvičáku a s notnou dávkou štěstí jsme dojeli na správné místo, ale ty nervy.....

Na stopách Fido i Eni získali stejný počet bodů. Oba dva psi přešli první předmět (-15b), mně pan rozhodčí Novák vzal dva bodíky za příliš napnutou stopovačku (Fidovo obvyklé poklusové tempo se mu nezdálo), Eniho stály dva body ověření prvního lomu.

Poslušnost Eniho byla moooc hezká za 98 bodů, Fidova stála za pr.....přesně 65 bodů. Počítali jsme dopředu s nulou na aportu přes překážku (nechtěla jsem ho nechat skočit). Za tuto překážku jsme si přesto od diváků vysloužili upřímný úsměv. Jako jediná ze závodníků jsem házela místo činky starou tenisku, a přestože jsem Fida před překážkou sama zarazila, on moc dobře věděl, že musí botu donést, takže překážku oběhl a aport donesl zpět :o). S druhou nulou na dlouhodobém odložení jsme nepočítali, nevím, proč Fido na místě nezůstal, prostě přišel za mnou do makety. Asi mu tam bylo smutno. Celou poslušnost Fido prokecal, dost hlasitě štěkal, jak trefně poznamenal pan rozhodčí: "Měl nabité baterky". Asi ho přejmenuji na králíček Duracell......Drobné srážky byly za nedosedání, popocházení a rychlost na kladině.

Obrana byla tedy rozhodně zajímavá. Čtyři makety byly rozestavěny obvyklým způsobem. Pak stála jedna maketa kousek dál, ale  přímo před psovodem na ose postupu. Po oběhnutí třetí zástěny se do ní šel Fido podívat (když běžel kolem ní a ona tam stála, co kdyby byl figurant tam) a teprve pak a po dalším povelu  našel a vyštěkal figuranta. Zástěna byla plechová  a trojhranná, připomínala kvádr bez jedné stěny (díky tomuto tvaru všichni ostatní psi včetně Eniho maketu oběhli aniž by si figuranta všimli a to někteří i třikrát, až figurant musel na sebe upozornit). Po revíru se figurant přemístil do té "páté" makety  a měl následovat přepad z úkrytu. S Fidem u nohy bez vodítka jsme se  tedy na pokyn rozhodčího vydali po jím stanovené trase. Zákrok figuranta byl značně nestandartní, nechal nás projít až za maketu a v podstatě nám skočil na záda. Fido neměl žádnou šanci provést zákus, navíc figurant šel napřed rukou nechráněnou rukávem, takže zákus nic moc na přední zuby..... Dalším psům už figurant lehce nadběhl, holt nevýhoda prvního......A pak už jen hladké zadržení a pouštěčka. Celkem jsme za obranu získali 79 bodů. Eni měl obranu bodově nejlepší, 85 bodů, srážky byly za zmatek na revíru a za druhý povel pro puštění na hladkém zadržení.

O závodu byl zveřejněn článek v Deníku (zcela neskromně - mám tam fotečku).

 

Náhledy fotografií ze složky Hanácké přebory 2008