Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hukovice Rescue Camp 14.-16.11.2008 Hukovice

16. 11. 2008

Plán uspořádat společné cvičení záchranných brigád Olomouckého a Moravskoslezského kraje se zrodil už v polovině roku. Po rychlé konzultaci a zmapování zájmu ze strany Olomoučáků jsme se s Radimem Jančou (ZBK OL) pustili do akce. Výsledkem byla super akcička, o které se v superlativech mluví dodnes.

V páteční podvečer jsme se sešli u brány bývalého vojenského objektu v Šenově u Nového Jičína. Sutinky jako lusk, hodně možností úkrytu pro všechny pejsky, štěňata i pokročilé. Po vzájemném představení těch, kteří se ještě neznali, jsme vytvořili dvě skupinky a rozeběhli jsme se cvičit. Fideček si několikrát blafnul jen tak pro radost na přímo, Fortunka se kolem sutin jen proběhla. Ještě nebyla na sutinách ani ve dne, takže v noci jsem ji do hromad trámů, betonu, cihel a jiného stavebního materiálu nechtěla pouštět.

Ze Šenova jsme se přemístili do dalšího bývalého vojenského areálu, tentokráte do Hukovic (raketová základna). Maximální možný komfort pro pejskaře, jaký si lze přát. Nachystané přímotopy, i když někteří "rozmazlenci" brblali, že je zima, hřály jak jen mohly, suché postele, teplá voda, sociální zařízení i vybavená kuchyně, pejsci na pokojích.......no prostě balada. Kuchyni jsme využívali jen na vaření čaje, kávy a svařáčku, o nebeské menu se postaral Davča Engel, třikráte mu sláva. Jídelníček dokonale sestaven a jídlo.....mňam, mňam......luxusní guláš, vynikající vařená kolena, spousta mlsot a koláčů (o ty se postarali hlavně Naďa Kramolišová a Peťa Svoboda).

V sobotu ráno se jedna skupinka vydala na další sutinky, ostatní potrénovali plochy. Fideček zazářil, pracoval mooc hezky, dokonce si odpustil svá tradiční pětimetrová úvodní zahřívací štěkací kolečka, kdy jen pobíhá kolem, jako by se chtěl ujistit, že to myslím s tím hledáním opravdu vážně.

Pod vedením Lenky Štverkové se trénovaly také stopy. Sice pole bylo plné bláta a děvčata se po pár metrech cítila jako těžkooděnci v plné zbroji, jak měla obalené boty blátem, ale i na takovém terénu musí pejsek pracovat.

Odpoledne, kdo chtěl, šel si prubnout poslušnost, zkusit si slanění ze střechy, "povozit" pejska na lanách, nebo si schrupnout. Přiznám se bez mučení, že já si aktivně šla hajnout do spacáčku :-).

Večer se pár odvážlivců ještě pustilo do rychlého nočního tréninku na plochách a pak se už hodovalo, bavilo a smálo od srdce nad historkami Ládi Kletenského a Davči Engela. Atmosféra byla naprosto úžasná a pohodová. Až tak, že se nikomu nechtělo v neděli domů.

Kamarádi, moc moc děkuji a těším se na další Rescue Camp.......snad brzy.. ;o)

Odkazy na forogalerie dalších účastníků:

Veronika Smějová: http://argent.rajce.idnes.cz/Hukovice_Rescue_Camp/

Radim Janča: http://maliraj.rajce.idnes.cz/Hukovice_Rescue_Camp/

 

Náhledy fotografií ze složky Hukovice Rescue Camp 2008