Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obranářská sobota MSKS 6.9.2008 Hlučín

6. 9. 2008

V sobotu jsme se zúčastnili již třetího obranářského výcviku v Hlučíně. Protože bylo nehorázné horko už od rána, Eroska s Aidou jsme nechali doma. Eni byl na rodinném výletě s páníčky a Fortunka doma zůstat musela, protože začala hárat. Takže jsme vyrazili na cvičák s Fiďátkem poněkud osamoceni. Ale smutno nám nebylo, protože přijeli táboroví kamarádi z Vrbna, což nás moc moc potěšilo.

Na cvičáku bylo plno, celkem přijelo potrénovat 44 psů z blízkého i vzdáleného okolí. Nejvíce bylo zastoupeno plemeno německého ovčáka, dále pak kousali také belgičtí ovčáci (malinois a tervuereni), berňáci, border kolie, labradorští retrievři, flanderští bouvieři, dobrman a chodský pes.

Jako každý rok na tuto akci deleguje MSKS dva svazové figuranty, hradí veškeré jejich náležitosti a dává tak možnost všem zájemcům o obrany potrénovat se špičkovými figuranty. Tentokrát do Hlučína přijeli z Orlové pan Bedřich Husák a z Olomouce pan Martin Mészáros. Oba dva figuranti celý den obětavě pracovali se psy a trpělivě vysvětlovali psovodům, jak vést své chlupaté svěřence, ukazovali jaké jsou metody a způsoby nácviku, upozorňovali na chyby a dávali rady, jak se chyb vyvarovat.  Jejich výkon byl opravdu úctyhodný a všichni si pochvalovali, jak dobře potrénovali.

Fido si tentokrát zakousal jen jedno kolo, začali jsme revírem na dvě zástěny, odvolání ze zástěny a za hezké provedení dostal Fido kousnout. A pak jen pár statik na pohodu. Nemáme už co hrotit, hlavně jsme chtěli spravit zákusy po "zvláštní obraně" na závodech ve Vlkoši. Kousali jsme tréninkově, bez tlaku, jen  pro radost. To byl náš cíl a dle mého mínění se ho podařilo splnit na 100%.

Doufáme, že na jaře budeme mít možnost obranářský víkend organizovat zase. 

Dokonce si nás přijela natočit místní televize :o) Některá fakta a jména pomotali (dost fest), no co se dá dělat....na reportáž ze cvičáku si musíte počkat do 10té minuty, ale předchozí zpravodajství z hlučínského Krmáše a Noci ohňostrojů taky stojí za shlédnutí....kuk

Fotky budou už brzoooo!

 

Náhledy fotografií ze složky Obranářský den 6.9.2008