Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázka výcviku 17.5.2008 Bartošovice

17. 5. 2008

Pachatelé se vracejí na místo činu. Po půl roce jsme se opět postavili s Fidem pod starý platan v zámeckém parku v Bartošovicích. Tentokrát nikoli k vyhlášení výsledků, ale k předvedení prvků poslušnosti, překonání několika překážek a kratičkému vyhledání v rámci slavnostních dnů otevírání Poodří a Pooderskému koštování (kterému jsem jako zodpovědný  řidič pouze přihlížela).

Fido opětovně veškeré cviky okomentoval kňučením a poštěkáváním značně tlumeném z mé strany pamlsky, které jsem mu intenzivně během cviků cpala do tlamy. Jeho rychlostní překonání vodorovného žebříku vyvolalo mezi přihlížejícími veselí, ostatní pejsci před ním totiž tuto lehce nestabilní překážku překonávali velice opatrně a pomalu. Následující dvě překážky - houpačku a tunel pojal Fido jako prvky agility, v rychlém tempu tam i zpět.

Jako zpestření předvedli Lenka Štverková a Enge aport plechové misky, rozlišování mobilů (v hromádce  odložených telefonů různých osob přinesl Eni mobil své paničky)  a plížení na dálku. Eni jako jediný pes v naší republice umí "počítat" - štěkáním určí výsledek početních příkladů s výsledkem do deseti, jež mu zadá kdokoli z publika. Oproti loňskému sčítání a odčítání se pro letošek doučil také násobení a dělení, na příští rok plánuje nastudovat odmocniny.

Z výcviku záchranných prací bylo předvedeno vyhledání ukryté osoby v jedné ze tří velkých lepenkových krabic. A protože psi-záchranáři nejsou žádné padavky, ukončili jsme ukázky předvedením části obrany.

Na závěr přišlo nezbytné a dětmi velmi oblíbené "mazlení a krmení psů".

 

Náhledy fotografií ze složky ukázka Bartošovice 17.5.2008