Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázka výcviku 31.5.2008 Hlučín

31. 5. 2008

Už delší dobu spolupracujeme s SDH Hlučín, a když se na nás obrátili s prosbou o předvedení něčeho zajímavého s pejsky na jejich akci ke Dni dětí na Štěrkovně, nemohli jsme odmítnout.

První myšlenka byla, že když to bude u vody, tak proč neukázat něco ze záchranných vodních prací. Zdálo se to jako super nápad a jednání o zapůjčení člunu s motorem, který by byl vhodný pro ukázku, začalo. A pak přišla pozvánka na IMZ a všechno bylo zase jinak, protože "vodaři" měli jet do Chomutova. Ale člověk míní a život mění, na IMZ se nejelo a ukázka na vodě se nakonec uskutečnila.

Ale hezky popořádku. Ráno hasiči odvezli ze cvičáku nafukovací člun ZBK MSK a pár překážek a pěkně se přitom zapotili. Ne že by překážky byly tak těžké, ale už v devět ráno bylo neskutečné dusno a sluníčko připalovalo. Nechtěli jsme ani pomyslet na to, jaké parno bude po obědě. Ukázka s našimi chlupáči byla naplánovaná na 16hod, takže jako obvykle jsme po nachystání překážek a domluvě s obsluhou člunu, mohli o půl páté začít. Kratičká poslušnost, odložení za pochodu, polohy u nohy, štěkání a překonání pár nachystaných překážek....psům se moc nechtělo, více je to táhlo k blízké vodě. Než jsme nachystali bedničky pro simulaci vyhledání, předvedla Lenka s Enim a Nicolle a Angínou aportky všeho možného - od klasické činky, přes peněženku, plecháček, lžičku, po baterku a mobil. Pak ovčouni "našli" v bedničce figurantku a před zraky všech ji "zachránili".

Nakonec jsme přihlížející pozvali k vodě, kde proběhlo asi to nejzajímavější. Lenka Holubová s labradorkou Jess a mou maličkostí se nalodily na člun armády ČR a odjeli dále od břehu. Cestou jsem "ztratila" pádlo, jsem to ale nešika. Nepropadly jsme panice, neb jsme s sebou měly   Jess a ta se ohodlaně vrhla do vody a pádlo přinesla zpět do člunu. Druhá část ukázky spočívala v záchraně bezradného člověka na člunu bez pádla - jejda, a zase jsem to byla já, nemehlo jedno. Jess mne i s člunem dotáhla zpátky ke břehu, za což byla odměněna bouřlivým potleskem diváků.

Moc moc děkuji všem ze ZBK MSK, kteří přijeli na ukázku pomoci, jmenovitě Alici Wludykové s grifonkou a dcerkou (díky za fotečky), Martině Broskevičové s Arvicou, Lence Holubové s Jess, Karlovi Bajtkovi s Neroškem a Nicolle Kučerové a Angie . Také děkujeme lodivodu ze 157. záchranného praporu za ochotu nechat se od nás "dirigovat" a rejdit se člunem po vodní hladině sem a tam podle toho, jak jsme si usmysleli. Díky!

 

Náhledy fotografií ze složky Ukázka Hlučín 31.5.2008