Jdi na obsah Jdi na menu
 


Voříškiáda 20.9.2008 Ostrava

20. 9. 2008

V rámci přípravy na zkoušky ZZO, zvykání si na stresové situace a změnu prostředí, jsme se s Ájou přihlásili na Výstavu voříšků do Ostravy.  Ke stejnému kroku jsme také přesvědčili i kamarádku Janu s maltezáčkem Fíbí. A na akci jsme se opravdu těšili a radost, že jedeme na výstavu nám nezkazilo ani uplakané počasí. Bohužel se však toto podařilo organizaci akce.

Po úvodní prezenci a veterinární kontrole nastoupili do kruhu mladí pejsci. Byli celkem čtyři a posouzení trvalo jen pár minut. Pak nastoupila nejpočetnější kategorie (krátkosrstí - srst na většině těla do 5cm). Do této kategorie jsme byly přihlášeni s Aidou i Fíbí. Pejsků bylo 24, kruh byl malý, nedalo se ani popoběhnout. Celkem jsme se všichni prošli čtyřikrát dokola a paní rozhodčí měla jasno o prvních pěti psech. Nebyla šance pejka předvést, nedostali jsme žádný posudek, žádné hodnocení. Je těžko určovat standard voříška, ale srovnávat psy velikostně nesourodé v rozmezí od jezevčíka po ovčáka, nebylo nejen dle mého názoru nejšťastnější. Ale organizátoři rozhodli o kategoriích a je to jejich právo. Dostali jsme tašku s dárkem a během sedmi minut bylo posouzení 24 psů ukončeno. Prostě rychlovka.

Na výstavě kromě dovednostní kategorie "Psí šikula" nebyl žádný doprovodný program (ukázka výcviku, soutěže pro děti i dospělé se psy apod.)  Pravda je, že pršelo, ale do klubovny by se jistě nějaká hra či soutěž vymyslet dala.

Na výstavu se přihlásilo dle katalogu 45 psů, posuzování začalo cca v 10:15. V kolik se skončilo, netuším (podle programu se mělo končit po 14hod), po "posouzení" naší kategorie jsme odjeli domů, jelikož se na výstavě nic zajímavého nedělo, ani se další zábava očekávat nedala. Přibližně před jednou hodinou odpoledne se do Mariánek za námi stavoval můj taťka a dle jeho slov "na cvičáku nebyla ani noha". 

Přesto oceňujeme práci i snahu akci pro veřejnost vůbec uspořádat. 

 

Náhledy fotografií ze složky Voříškiáda 20.09.2008 Ostrava