Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvikový den MSKS 29.3.2008 Hlučín

29. 3. 2008

Již podruhé se na cvičáku v Hlučíně konal obranářský víkend MSKS. Smyslem akce je především umožnit kynologům z MSKS pracovat se špičkovými figuranty, předat si zkušenosti, postřehy, náměty, zodpovědět otázky, nasměrovat výcvik v oblasti obran  podle podmínek zkušebních řádů a celkově tak zvyšovat kvalitu výcviku. Veškeré náhrady figurantů hradí MSKS, čímž se snaží smysl akce maximálně podpořit.

Počasí ráno nevypadalo nic moc, ale přílišné horko by rozhodně pejskům nevyhovovalo, takže buďme rádi, že nepršelo...tak moc. A když odpoledne vysvitlo sluníčko, všichni to uvítali.

Jelikož jsme měli před zkouškami, bylo již dopředu jasné, co chceme s Baziliškem natrénovat. Vzhledem k ranímu počasí jsme Eroušovi přibalili pláštěnku, přibrali s sebou Eniho a vydali se vstříc dobrodružství  na cvičák.  A těšili jsme se, tedy minimálně Bazilišek určitě, on je prostě nadšený ze všeho a kolikrát ani netuší, kam a proč vyrážíme.

Když jsme dorazili na místo, ještě tam nikdo nebyl a to bylo dobře, protože se mi podařilo autem zapadnout zadním kolem do jediné díry za cvičákem, a až s pomocí druhého přivolaného auta jsme se dostali bez újmy na hmotném majetku z díry ven (o újmě na cti radši nemluvím, ještě teď se stydím). Za chvíli se to na cvičáku hemžilo lidmi i pejsky. Kdo chtěl, využil příležitosti "cizího placu" a procvičil si poslušnost a překážky. Pak jsme rozestavěli  zástěny a po příjezdu figurantů organizátoři rozdělili psovody do dvou skupin. Mladí pejsci začali v kruhovce, zkušenější psovodi pak už si výcvik řídili sami individuálně podle svého uvážení.

Náš cíl byl jasný - vyzkoušet si IPO 3. Trénink jsme rozdělili do dvou fází. V prvním kole Cassi bezchybně oběhl všech šest zástěn a za odměnu dostal po krátkém, ale intenzivním štěkání, zákus do rukávu. Následovalo vyštěkání na jednu zástěnu s odvoláním k noze. A protože se stále snažíme o zklidnění při obranách, za hezké a rychlé odvolání z makety následovala zase pochvala ve formě zákusu a Cassi si vítězně odnesl rukáv do odkládačky. V druhém kole jsme navázali na kolo první a to vystoupením figuranta ze zástěny, zadržením, pouštěčkami a krátkým doprovodem. A protože to vypadalo slibně, tak jsme se rychle rozhodli toto kolo ukončit a poslední část - kontroláky - nechat až na kolo třetí.

Musím konstatovat, že se mi práce Cassiho moc líbila, a figurantova pochvala potěšila. Samožřejmě stále máme na čem pracovat, je toho moc a moc a moc, ale o tom to přece je, pracovat a zlepšovat .......

Pro dobrý pocit si úplně nakonec "zakousal" také Erouš a jeho nadšení přes  věk a problémy s nohama a páteří bylo znát na spokojeném výrazu, když si rukáv odnesl do odkládacího kotce.

Kousání se účastnili taky kamarádi - Eni s Lenkou (připravují se na VPG 3), labradorka Aidi s Lenkou Holubovou (protože kousání je vlastně sranda a energie se nějak vybít musí), bouvierka Evita s paničkou Šárkou Adámkovou (krása není všechno, výkon se taky počítá), dalmatinka Kačenka s Jančou Manfrinovou (tahle hra je zajímavá, ale já radši piškoty než hadr), boxeří kluci Timon a Hugo Petra Joneše, ovčačka Brenda Zuzky Jonešové a tervuereni Veris a Kelly Roberta Anderky.

 

Náhledy fotografií ze složky Obrany 29.3.2008