Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výšlap 7.12.2008 Lysá Hora

7. 12. 2008

Ráno se nám moc nechtělo, bylo pošmourno a taky začalo krápat. Vydali jsme se s Fortunkou na náš první společný výlet. Verča Smějová vymyslela výšlap na Lysou Horu s tím, že cestou procvičíme vyhledání osob, nějakých rukavic ve sněhu a dalších cviků ze zkoušek psa lavináře.  Trasu měla vymyslet Terezka Herodkovic.

Tož jsme se nalodili, v obsadě čtyři lidičkové a čtyři ovčouni (jeden švýcarský, jeden belgický a dva němečtí) jsme se nasáčkovali do autíčka a vyjeli k Šanci. Terezka měla cestu "zmáknutou", trefili jsme se hned na poprvé, jenže Terezce se to nějak nepozdávalo, tak jsme se otočili a jeli zpět, abychom posléze zjistili, že první cesta byla to pravé ořechové. Nakonec jsme se správně vrátili, abychom zjistili, že námi hledané parkoviště bylo za zatáčkou, jen pár metrů od místa našeho prvního "ústupu".

Vypustili jsme z auta chlupáče, připravili vše potřebné a nezbytné k  nadcházejícímu výstupu a odhodlaně jsem se jali drápat nahoru na horu Lysou. Počáteční veselí se úměrně s přibývajícími metry  tišilo, abychom ke  konci sotva lapali po dechu.  Počasí se kazilo, začal padat snížek s deštěm, mlha houstla. 

Sice jsme původně plánovali několik zastávek, které měly být určeny trénování, jenže a protože i improvizace má svůj půvab, změnili jsme zastávky na čůrací, fotící a občerstvovací.....:o))

Po úspěšném dosažení vrcholu hory, kde bylo vidět přes mlhu jen na pár kroků, jsme se vrhli do místního restauračního zařízení, slupli zelňačku, dorazili se palačinkami a u chladivého nealko moku jsme trávili jídlo i čas v družném hovoru. Psiska spokojeně spinkala a odpočívala pod stolem.

Jelikož čas značně pokročil, k výcviku jsme se již nedostali. I vydali jsme se na cestu do údolí. V polovině cesty nás dostihla tma. Doslova s očima v hrsti jsme klouzali po mokrých kamenech, zakopávali o kořeny a brzdili o kmeny stromů, jež se nám stavěly do cesty. Ale z trasy jsme neuhnuli.

Zmrzlí, promočení, unavení, ale spokojení jsme nasedli do auta a zamířili domů.....

 

Náhledy fotografií ze složky Výšlap na Lysou