Jdi na obsah Jdi na menu
 


Záchranářské překážky 26.7.2008 Hlučín

26. 7. 2008

Ačkoliv jsem chtěla dát Fidovi už se zkouškami pokoj, svou hyperaktivitou mi můj chlupatý kamarád dokazuje, že on na důchod vůbec nepomýšlí. Takže zkusíme ještě záchranářskou speciálku v plošném vyhledání podle mezinárodního řádu (obsahuje poslušnost, dovednost na překážkách a plošném vyhledání). Abychom v tom nebyli sami, přesvědčili jsme Lenku s Enim, že to mají taky zkusit, protože jsou šikovní. Jelikož Lence mateřské povinnosti neumožňují účastnit se všech výcviků, beru na tréninky s Fidem i Eniho já. Vždyť jsme jedna rodina a i když má ze mne Eni respekt, na překážkách to se mnou zvládá celkem v pohodě a při vyhledání je hlavní práce na figurantech, takže výcviky Eniho baví.

Z nácviku vysílání na mety mi pořídila děvčata i video (omluvte zhoršenou kvalitu obrazu, můj foťáček není holt kamera....jinak ta pohybující se tmavá šmouha je Fíďátko)

Fidečka hledání baví taky, pro balonek půjde kamkoli, jen do hodně husté vysoké mokré dvoumetrové trávy se mu nechce, ono není se čemu divit, ani figurantům se takový úkryt příliš nezamlouval, ale zkušební řád hovoří jasně - otevřený a nepřehledný terén - takže žádné výmluvy a šup do trávy.

Nakonec jsme byli mokří všichni - figuranti, pes i psovod :-)

  

Dneska s námi cvičili, figurovali, fotili a vzájemně pomáhali Veronika Smějová a Argent Brut z Kovárny (Sid) a Renata Veselská a Korby Royal Safe (Koudy). Děkujeme.

 

Náhledy fotografií ze složky Záchranářské překážky Hlučín