Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky NZŘ 28.10.2008 Hlučín

28. 10. 2008

Když jsem ráno táhla Aidu do auta, její pohled jasně říkal:" Ty jsi snad upadla, dneska není neděle a je sedm ráno, co zase, paničko, vymýšlíš?" Docela jsem ji chápala, taky se mi nechtělo z vyhřátého pelíšku do pošmourného studeného rána. Ještě k tomu ve státní svátek, kdy bych mohla spááááát. Ale co už, daly jsme se na boj, tak musíme bojovat.

K Aidě jsem naložila Eniho (z taktických důvodů ho Lenka nechtěla vidět dříve, než na cvičáku) a vyjeli jsme "pokořit" zkoušky ZZO a ZPS1. Pro Aidu to byla její první zkouška a naše vzájemná zkoušková premiéra. Lenka s Enim se rozhodli složit reparát ze zkoušky psa stopaře, která se jim nezdařila v létě na Ošíkově.

Když jsme dojeli na cvičák, Eni se tvářil, že má radost, když si mezi lidmi našel Lenku. Tak jsme všichni společně tiše doufali, že mu nadšení vydrží i na stopě. 

Aida na zkoušce "zazářila". Sice zapoměla, co je to "ke mně" a na přivolání z volna se zařadila hned k noze a aport (pracovní rukavici) se nejdíve pokusila "zabít" než ho přinesla zpět ke mně, ale jinak pracovala velmi hezky. Z 60ti možných bodů jsme získaly 57 a všechny tři speciální cviky jsme absolvovaly na výbornou. Jo jo, je to holka šikovná, když se jí chce....:o)

Absolutní hvězdou se však stal Eni. Jeho práce na cizí, 2 hodiny staré stopě se čtyřmi lomy, z toho jedním ostrým, a dvěmi předměty, byla fenomenální a pan rozhodčí ji ocenil 95 body ze 100 možných. Jelikož se pejsek vyspinkal do růžova, také poslušnost byla moc hezká, přesně za 96bodů. Celková známka - VÝBORNĚ.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Zkoušky NZŘ 28.10.2008 Hlučín