Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Vladimíra Hampla 6.6.2009 Skotnice

6. 6. 2009

V sobotu ráno jsme na cvičáku ve Skotnici vzbudily velký zájem. Tři holky v červených stejnokrojích s nápisem Záchranná brigáda kynologů MSK nastoupily na závod družstev v kategorii ZVV2.

Já s Fidem jsme vypracovávali stopu. Pana rozhodčího nadchlo Fidovo tempo a zájem, které na stopě nasadil. Poslední přejitý předmět nás však stál deset bodů. Pochvala nás ale neminula a velice potěšila.

Veronika a Sid předváděli poslušnost, která se konala zároveň se stopami, takže jsme ji neviděli. Kolegové, kteří ale byli poslušnosti přítomni, o Sidově poslušnosti mluvili jako o velmi pěkné, hlavně se líbíla bezchybná a energická chůze.

Na revír v lese a následnou technickou část obran na cvičáku nasoupila Lenka s Enim. V lese Eni vystřelil jako střela a rychle prohledával terén podle příkazů psovoda, což si vysloužilo pochvalnou připomínku rozhodčího i vedoucího obran. Po vyštěkání figuranta následoval výslech s přepadem, klopýtnutí přes kořen stromu, pouštěčka, dosednutí na kořen jiného stromu, takže to znamenalo další povel pro usměrnění psa a doprovod. Rozhodčího přímo uchvátil hlas Lenky, že je to "konečně ženská, která umí  psovi  velet" :o)

Další část obran byla už na cvičáku, Eni  po zákusu, do kterého lehce dobrzdil, okamžitě po povelu pustil a dohlídával. Protiútok byl také bez problémů a nakonec si Lenka s Enim odnesli 91 bodů, které znamenali druhou nejlepší obranu.

Celkově jsme se umítili na 3. místě.

 

Náhledy fotografií ze složky Závody ve Skotnici 6.6.2009