Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurz vodních prací - lekce č.1 - 28.2.2009 Vlkoš

28. 2. 2009

Před Vánoci jsme dostali nabídku, která se neodmítá, a tak jsme Eniho a Fortunku přihlásili na kurz vodních prací k panu Štiborovi do Vlkoše u Přerova. Nejprve se budeme připavovat "na suchu" - aportky všeho možného, nošení lana od osoby k osobě, vysílání na mety, bojky, a časem, jak počasí bude přát, se budeme přesouvat ze zelené louky na modrou vodu.

Hned z počátku to Forta musela "zkomplikovat" - no jo, ženská - začala hárat. Tak jsem do Vlkoše vzala na průzkum Fidečka. Ať se chlupáč projede, zabaví a rozhodně není nic proti ničemu, když si to vyzkouší taky.

První trénink byl ve znamení domluvení organizace a vyzkoušení si některých cviků, abychom věděli, co máme trénovat na další lekci. Eni poctivě aportoval peška, kterého odhodil cizí člověk, aniž by to pejsek viděl, pak se přešlo na předávání lana "tonoucí osobě" a také si Eni vyzkoušel, jaké je to nést pádlo. Na závěr  úspěšně odvlekl na laně přivázanou pneumatiku přes celý cvičák.

Fido čekal v autě, protože jsem aktivně pomáhala ostatním při aportování. Nakonec se i Cassi dočkal a tahání pneumatiky po place si užíval. Pak jsme si cvičně prošli poslušnost.

Utahaní a zpocení (hlavně já z běhání rozbředlým sněhem), ale s předsevzetím, že do výcviku dáme maximum, jsme se vydali domů.

 

Náhledy fotografií ze složky Kurz vodních prací 1 - Vlkoš