Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční setkání 11.4.2009 Tovačov

11. 4. 2009

Před třemi měsíci se mi ozvaly moje "děti z Vrbna" neboli výkvět talentované mládeže MSKS. Sami se domluvili a zařídili si prodloužený Velikonoční víkend na cvičáku v Tovačově. A pozvali také mne :o)

Pro mne to bylo trochu nostalgické, protože v zahradě pod tovačovským zámkem jsem skládala s Eroskem své první záchranářské zkoušky, jo jo, to už je taky let.

Cesta hezky ubíhala, počasí super, autíčko spokojeně vrnělo a šinulo se směr na Tovačov. Přijeli jsme před polednem, mládež zrovna ukončila ranní blok obran a chystala se na jídlo. Tak jsme vyvenčili krakeny a pokecali s Evčou a Peťou, kteří tak nějak neměli hlad. V mezičase jsme stihli malou poslušnost s Fidem i Fortou, zkoukli Happču a Oresta. Jessie si štěkla "na přímo" na Petra a pak ještě jednou na mne. A už se vracela děcka z oběda. Zkoukli jsme nová štěňata a než začal další výcvik, dali jsme si procházku na Tovačovský zámek. Zvědavka Forta se rozhodla kouknout se za hradby a jedním rychlým a nečekaným skokem se vznesla přes kameny. Ještě že byla na vodítku a tak jsem ji instinktivně strhla zpět, jinak by skončila ve čtyřmetrovém příkopě. Ufff, fakt jsem se lekla. Prošli jsme se po nádvoří, hradbách, nakoukli do zahrady i příkopů (kde jsem lovila balonek, který tam Fortě spadl při jejím druhém pokusu kamikadze).

Po návratu na cvičák už se zase cvičilo, tentokrát poslušnost. Ještě chvíli jsme se zdrželi, povídali si s Míšou Ptáčníkovou, Hančí Chudačíkovou, Kačkou Němcovou, Denčou Kurkovou, Martinem Mrkvou, Lukášem Janošťákem i dalšími. Ještě jednou díky za pozvání a zase v létě na táboře!!!

                               

P.S.  Cestou zpátky jsme si udělali odbočku na Helfštýn. Jeli jsme dost pozdě, hrad byl už zavřený, tak jsme ho alespoň obešli kolem hradeb. A pak celkem unaveni jsme fičeli domů.

                              

Obrazek

Tovačov         

Obrazek   Helfštýn

               

 

Náhledy fotografií ze složky Tovačov 11.4.2009