Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jessie Snowflake

Obrazek

majitel/psovod: Petr Svoboda

Srdečně všechny zdejší zdravím. Jsem dáma plemene bílého švýcarského ovčáka z Plzně a jmenuji se Jessie.  Narodila jsem se v Kyšicích 17.6.2004.

Do svých tří let jsem byla pánečkem systematicky socializována a zvykána pro život ve městě a v pohodlí bytu. Prostě jsem byla rozmazlována a hýčkána. Pak jednou páneček ztratil vodítko. Tak se poptal u jednoho domu, kde měli pejska, jestli by si nemohl nějaké půjčit....a tím skončila éra pohodlí a začala éra výcviku.                                            

Kromě klasických cviků poslušnosti se učím hledat ztracené lidi v lesích i sutinách.  Zatím to nejsou moc těžké úkryty, ale i na ty jednou dojde. Jsem šikovná a citlivá, potřebuji hodně motivace a pochvaly. Trénujeme s kamarády v Plzni, jednou za měsíc si dáme výcvik se Záchrannou brigádou kynologů Libereckého kraje a občas taky s kolegy záchranáři z Moravskoslezského kraje. Samostatně pilujeme poslušnost a taky nějaké ty překážky. Všechno co se naučím se může hodit.

V prosinci 2009 jsem se rozloučila s plzeňskými kamarády a přestěhovala se do Hlučína. Stále se věnuji záchranářině a taky se pokouším o sportovní  kariéru v  týmu KK Hlučín - Rovniny.                                    

Za nebeskou smečkou jsi odešla 19.8.2016 náhle, bez varování..... budeš nám moc chybět....

 

Zkoušky:   

Sportovní:  ZZO  (53/PV), BH (54/obstál),  ZOP (95/V)     

Záchranářské:  RH-E/FL, ZZZ (182/VD)

         

Závody:

Kunčická tlapka, Ostrava, 11.12.2010 (kat. Žáčci) - 3. místo

Železná Ruda, závod dle ZZO, 7.10.2007

                       

Jessie v médiích:

Ukázka pro ZŠ Plzeň - Újezd - Plzeňský deník 30.4.2009   

 

 

Náhledy fotografií ze složky Jessie Snowflake